FC Zalău bifează a treia victorie a sezonului

FC Zalău – CS Sânmartin 2 – 1 (0 – 0)
Au marcat: Benjamin Kuku (min. 58), Gabriel Ţiriac (min. 87), respectiv Laurenţiu Lobonţ (min. 90+3)

Eşecul înregistrat săptămâna trecută de FC Zalău pe terenul echipei FCM Baia Mare, unde a pierdut cu scorul de 0 – 1, pare să fi fost o întâmplare pentru echipa pregătită de Călin Pop şi Cristian Oros. Formaţia de la poalele Meseşului a bifat vineri după-amiaza a treia victorie a sezonului, acumulând nouă puncte după numai patru etape. Zălăuanii au dispus cu scorul de 2 – 1 de CS Sânmartin, formaţie care, în ciuda faptului că este o nou-promovată, are în componenţă jucători valoroşi, cu state vechi în Liga a III-a.
Omul meciului a fost şi de această dată, de departe, Benjamin Kuku, cel care a şi deschis scorul pentru FC Zalău în minutul 58. Gabriel Ţiriac a făcut 2 – 0 în minutul 87, după o pasă primită tot de la jucătorul nigerian, iar oaspeții au redus din handicap în ultimul minut de prelungiri, prin Laurenţiu Lobonţ.